Miłość, seksualność

(183 - styczeń 2012)

z cyklu "W Sieci"

GodTube

Wojtek

Jak sama nazwa wskazuje, portal godtube.com musi mieć coś wspólnego z Bogiem. Na serwisie tym zamieszczane są filmy dotyczące bezpośrednio spraw duchowych - różnego rodzaju i o różnej tematyce. Od nagranych pantomim, poprzez filmy ewangelizacyjne aż do konferencji, nauczań i wykładów. Bogactwo jest ogromne, wręcz nieprzebrane.

Portal ma jednak swoje ograniczenia co wynika z tego, że jest zdecydowanie mniejszy niż jego bardziej znany brat bliźniak. Dostępny jest tylko po angielsku. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do posługiwania się innymi tego typu witrynami, nie będzie dla niego najmniejszym problemem poruszanie się i w tej, lecz bez znajomości języka angielskiego ogromna część filmów będzie dla nas niedostępna. Język hiszpański, czy francuski mogą być ratunkiem. Oczywiście też da się znaleźć na godtube.com także nagrania po polsku, lecz jest ich stosunkowo niewiele.

Istnieje także kolejna przeszkoda, która może być dla niektórych zaletą. Na portalu jest masa filmów, które przepełnione są słowami. Oczywiście sceptycy powiedzą, że o to chodzi, lecz czy nagranie video nie powinno przede wszystkim posługiwać się obrazem? Osobiście żywię głęboką awersję do niestrawnie podanej, choćby i najgłębszej treści.
By jednak nie przewartościować negatywnie spójrzmy też na kilka zalet. Wszystkie filmy są przydzielone do odpowiednich kategorii, które mogą być bardzo pomocne w odnalezieniu tego co szukamy. Mamy podaną tematykę ogólno chrześcijańską, nagrania muzyczne, inspirujące obrazy, filmy komediowe, edukacyjne, czy też duszpasterskie. Daje nam to możliwość bezproblemowego zapoznania się z rzeczami najbliższymi tym, których szukamy.

Kiedy przychodzi nam poszukać dobrego materiału na pantomimę, chcemy posłuchać trochę chrześcijańskiej, pięknej i wysokiej jakościowo muzyki, czy też poszukujemy czegoś, co pogłębi nasza wiarę portal godtube.com może być bardzo pomocny. Warto zapoznać się z tym co oferuje i obiektywnie ocenić na ile jest to „dla mnie". Polecam szczególnie wszystkim, którzy mają zwyczaj odpoczywać w ten sposób - wyjdzie im to na dobre.