Formowanie następców

(218 - listopad - grudzień 2017)

Następcy

świadectwo

Naszym celem było znalezienie minimum czterech par, które będą w Stowarzyszeniu i wyłonienie trzech spośród nich podczas głosowania na kręgu diecezjalnym

Przyjmując posługę poznańskiej pary diecezjalnej Domowego Kościoła, byliśmy świadomi, że podejmujemy ją na trzy lata. W tym okresie poznawaliśmy lepiej małżeństwa z naszej diecezji, które posługiwały jako pary rejonowe w przeszłości i podczas naszej kadencji. W nich upatrywaliśmy naszych następców.

W tym czasie do Zasad DK dodano aneks dotyczący kandydatów i wyborów par odpowiedzialnych na poszczególnych szczeblach – co do pary diecezjalnej zostało określone, że w miarę możliwości powinna być członkiem Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” oraz że powinno się przedstawić biskupowi diecezjalnemu trzy pary kandydatów. Naszym celem było znalezienie minimum czterech par, które będą w Stowarzyszeniu i wyłonienie trzech spośród nich podczas głosowania na kręgu diecezjalnym.

 

Zaczęliśmy się modlić, aby Pan Bóg wskazał, komu mamy proponować kandydowanie na następców. Od połowy kadencji zaczęliśmy prowadzić rozmowy z wybranymi kilkunastoma małżeństwami spełniającymi warunki. 

 

To tylko fragment artykułu, całość w drukowanym "Wieczerniku".