Młodzi w Kościele

(222 - lipiec - sierpień 2018)

Nasza wspólnota

świadectwo

Budowanie oazowej wspólnoty dziecięco-młodzieżowej w parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu

 

No i stało się. Może to dziwnie zabrzmi, ale zakochałem się – w Ruchu Światło-Życie, który postrzegam jako niesamowitą drogę odkrywania Pana Boga, nie tylko dla mnie, ale dla każdego. 

Dlaczego piszę o tym w kontekście budowania oazowej wspólnoty dziecięco-młodzieżowej w naszej parafii? Widzę to jako pewien punkt wyjścia.

Zaczęło się od spotkań oazy młodzieżowej jakieś dwanaście lat temu. Przyznaję, bez doświadczenia i „papierów” próbowałem animować spotkania małej grupki, której uczestników w tym miejscu serdecznie pozdrawiam :)

Młodzież się wykruszyła, ale za to moja żona zainicjowała spotkania dzieci Bożych młodszych, które w dynamicznie zmieniającym się składzie trwają do dziś. W tej chwili odbywają się w dwóch grupach. Grupę Betlejem dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat prowadzi Marysia, a grupę Nazaret – dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat – prowadzi animatorka Wiktoria.

W tzw. międzyczasie dzieci rosły i trwały gorączkowe starania o animatorów, zarówno dla dzieci starszych jak i młodzieży.

Spotkania prowadził: Mikołaj –- animator importowany z Rataj :).

Był też kleryk Jacek, Marcin, Marysia, Grzegorz, Dorota i Kuba.

Jak widać Ruch w naszej parafii jest w ciągłym ruchu :)

Kilka lat temu powstała grupa ODB dla chłopców pod nazwą Wojownicy Elohima. Na spotkania przychodzimy uzbrojeni w Miecz Ducha, to jest Słowo Boże, staramy się je poznawać i przede wszystkim wprowadzać w życie.

Po jakimś czasie – kiedy Wojownicy wyrośli – pojawiła się okazja na powstanie koedukacyjnej już grupy – Oazy Nowej Drogi. 

 

To tylko fragment artykułu, całość w drukowanym "Wieczerniku".