Modlitwa

(140 - listopad - grudzień 2005)

z cyklu "W Sieci"

Świat filmu

Łukasz \"Dro77naR\" Suchenek, drottnar@oaza.pl

Ile razy zdarzyło się, że chcieliście przeczytać recenzję jakiegoś filmu, ale nie mieliście gdzie? Ile razy nie mieliście możliwości sprawdzić, kto zagrał tak świetnie drugoplanową rolę w filmie, który właśnie obejrzeliście?? A może interesują Was nowości DVD, ale nie chcecie wydawać pieniędzy, na gazety poświęcone tej tema­tyce?

Kolejny raz z pomocą przychodzi internet - odpowiedzi na po­wyższe pytania możecie znaleźć na stronie http://www.filmweb.pl .

Jest to serwis poświęcony w całości filmowi i całej jego marke­tingowej otoczce. Znajdziemy tam więc potężną bazę danych o pro­dukcjach kinowych, telewizyjnych oraz dostępnych wyłącznie na vi­deo, czy dvd - pełną obsadę, opisy, wiadomości, nagrody, cieka­wostki, a także recenzje użytkowników serwisu. Ponadto do wielu filmów dołączona jest baza multimediów - plakaty, tapety na pul­pit komputera, galerie zdjęć, czy zwiastuny. Ta część jest jednak do­stępna po darmowej rejestracji.

Do dyspozycji jest również czat i forum, na których można pody­skutować na tematy związane z filmem, repertuar kin w kilkudzie­sięciu polskich miastach, program telewizyjny kilkunastu polskich stacji na najbliższy tydzień, różne rankingi i wiele innych interesują­cych działów.

Po stronie poruszamy się korzystając z wygodnego, rozwijalnego menu. Dzięki temu łatwo dotrzemy do interesującej nas sekcji serwi­su. Jeżeli szukamy informacji o konkretnym filmie, aktorce, czy re­żyserze do dyspozycji mamy szybką wyszukiwarkę, która znajdzie wszystkie hasła powiązane z tym, które wpisaliśmy.

Hasło reklamowe serwisu brzmi „łeb pełen filmów”... po wizycie na tej stronie staje się to faktem.