Przekazywanie wiary

(214 - styczeń - marzec 2017)

Modlić się wspólnie

Lisa i Gregory Popcak

Każdy z członków rodziny powinien po kolei prowadzić modlitwę

Przynajmniej raz dziennie wasza rodzina powinna modlić się wspólnie. Każdy z członków rodziny powinien po kolei prowadzić modlitwę. Jeżeli dziecko (lub dorosły) nie czuje się dobrze w tej roli, nie zwalniajcie go z obowiązku – ale nie krytykujcie również żadnych szczerych wysiłków. Oczywiście, jeżeli dziecko (albo któreś z małżonków) celowo wrogo odnosi się do modlitwy albo aktywnie próbuje umniejszać jej sens, taka osoba powinna zostać łagodnie, ale zdecydowanie przywołana do porządku. W innych sytuacjach chwalcie i wspierajcie opornego ducha, aby nabrał większych, duchowych umiejętności.

Jeżeli nie masz pewności, od czego powinniście zacząć, proponujemy, by skorzystać z podanego niżej czy podobnego schematu:

• Chwalcie Boga i dziękujcie Mu za jego wierność i wspaniałość.

• Przeproście za chwile, w których zabrakło wam miłości do Boga i siebie nawzajem.

• Proście Pana, by zaspokoił wasze potrzeby.

• Wstawiajcie się za tymi, którzy potrzebują waszej modlitwy. Proście o wstawiennictwo braci i siostry, którzy odeszli przed wami (świętych i święte dusze).

• Pytajcie o Bożą wolę dla waszego życia (szczególnie w ważnych kwestiach, których nie umiecie natychmiast rozwiązać).

• Wyrażajcie wasze pragnienie służenia Bogu do kolejnego spotkania na modlitwie. (Podsumowanie).

Ten czas modlitwy powinien trwać najkrócej pięć minut, a najdłużej ile wam się podoba, zaś zachowując ten, czy podobny schemat macie pewność, że wszystkie podstawowe kwestie są ujęte. A co jeszcze bardziej istotne, uczycie dzieci, jak ważne jest nieustanne szukanie Bożej woli dla waszego życia.

 

To tylko fragment artykułu, całość w drukowanym "Wieczerniku".