Spotkanie z Bogiem

(220 -marzec -kwiecień2018)

z cyklu "Biblioteczka"

O ojcu Dolindo

Dorota Czyżewska-Misztal

Modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij” cieszy się ostatnio w kręgach katolickich wielka popularnością. Prezentowana książka stanowi biografię autora tejże modlitwy, ojca Dolindo Ruotolo. 

Z kolejnych kart książki wyłania się obraz człowieka, który od wczesnego dzieciństwa cechował się niezwykłą pobożnością cierpiąc jednocześnie niesłychane katusze ze strony rodziny, a zwłaszcza ze strony apodyktycznego ojca. 

Koleje losu ojca Dolindo są trudne, naznaczone niezawinionym z ludzkiego punktu widzenia cierpieniem i bezpodstawnymi oskarżeniami. Widzimy jednocześnie w jaki sposób Pan Bóg prowadził tego mistyka w jego codzienności. Poznajemy także okoliczności sformułowania modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” (celowo nie opowiadam głównych wydarzeń z życia ojca Dolindo, aby zachęcić czytelników Wieczernika do sięgnięcia po książkę!). 

Książka jest tak wciągająca, że ponad czterysta stron można przeczytać w dwa dni! Jednocześnie z każdym kolejnym rozdziałem czytelnikowi robi się coraz bardziej smutno w obliczu licznych cierpień, które ojciec Dolindo musiał znosić w trakcie swego ziemskiego życia będąc cały czas wiernym Kościołowi. 

Ojciec Dolindo aktualnie jest Sługą Bożym i trwa jego proces beatyfikacyjny. Zachęcam do lektury tej wciągającej biografii, a także do inspirowania się wierną postawą ojca Dolindo i zaufaniem Panu Bogu w codziennym życiu.