Wspólnota

(136 - kwiecień 2005)

z cyklu "W Sieci"

Oazowicze dyskutują

Łukasz Dro77naR Suchenek, drottnar@oaza.pl

Wspólne wędrówki po sieci zacznijmy od własnego podwórka — od Forum Dyskusyjnego Oazy. W przeglądarce wpisujemy adres http://forum.oaza.pl i naszym oczom ukazuje się strona w stonowanych niebieskich barwach. W pierwszej chwili może wydać się przytłaczającą ilość dostępnych działów, gdyż jest ich aż 28, jednak przejrzysty opis każdego z działów umożliwia szybkie rozeznanie się w ich układzie. Można tu znaleźć m.in. działy poświęcone Oazie i jej poszczególnym diakoniom, formacji, Domowemu Kościołowi, ogólnym zagadnieniom religijnym, czy modlitwie. Jest też dział poświęcony dyskusjom o człowieku. Nie zabrakło działu poświęconego szeroko pojętej kulturze. Czas wolny to miejsce, w którym można się odprężyć po często niełatwej lekturze poważniejszych tematów i porozmawiać na swobodniejsze tematy. Można też poszukać pomocy w razie problemów z naszym „blaszakiem”. Warto wspomnieć, że większość działów powstała w odpowiedzi na potrzeby użytkowników forum, a taka ich ilość ułatwia odnalezienie konkretnych informacji.
Aby móc pisać wiadomości na forum, musimy się zarejestrować. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego otrzymamy maila z instrukcją aktywacji konta na forum. Gdy dopełnimy wszystkich formalności, możemy wreszcie napisać pierwszą wiadomość. Warto rozpocząć od przedstawienia się w dziale Powitania, aby umożliwić innym użytkownikom poznanie nowego towarzysza rozmów i serdeczne przyjęcie. Tutaj trzeba zaznaczyć, że forum to nie tylko działy i ładny wygląd, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą klimat tego miejsca. Zarejestrowanych jest już ponad 1000 użytkowników z całej Polski i nie tylko. Wśród nich są zarówno gimnazjaliści, jak i osoby dorosłe — nierzadko posiadający własne rodziny. Są to zarówno oazowicze, sympatycy naszego Ruchu, jak i ludzie, którzy trafili tu zupełnie przypadkowo.
Tematy na forum prezentują pełne spektrum zainteresowań jego uczestników. Poruszane są więc kwestie związane z życiem, wiarą czy działalnością Ruchu Światło–Życie, jak i rozmowy o sprawach zupełnie błahych. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż forum jest jednocześnie miejscem formacji i rozrywki. Można na nim znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, jak i odprężyć się po ciężkim dniu pracy, czy nauki.