Biblia

(132 -wrzesień -październik2004)

z cyklu "W Sieci"

Spotkania małżeńskie

miroslaw.krajewski@sportowefakty.pl

Spotkania Małżeńskie — rekolekcje, dialog, spotkanie. Ten jaskrawożółty napis na granatowym tle przykuł moją uwagę na tyle skutecznie, że zmieniłem wcześniejsze plany wędrując właśnie tam.
http://www.mateusz.pl/goscie/spotkaniamalzenskie/ — ten adres kieruje nas w to miejsce. Strona zaprojektowana jest niemal ascetycznie. Nagłówek, jakiś obrazek, cytat, słowa zachęty, kolumna odnośników… W tej prostocie udało się pogodzić wszystkie istotne elementy. Dodatkowo odcienie niebieskości wprowadzają swoistą harmonię i wrażenie spokoju. Ale nie dla wrażeń estetycznych tu zaglądamy.
Więcej o spotkaniach — jak nazwa wskazuje w tym miejscu przybliżona jest swoista „oferta” spotkań. Z zainteresowaniem przyjrzałem się temu miejscu odkrywając do jak różnorodnych grup skierowana jest ta propozycja („Rekolekcje dla narzeczonych”, „Wieczory dla zakochanych”, „Rekolekcje dla małżeństw oczekujących na adopcję dziecka”, „Rekolekcje dla małżeństw cywilnych w powtórnych związkach po rozwodzie”…) Niestety wystrój tej podstrony skutecznie mnie rozpraszał — żółte tło dla świadectw, całkiem nieostre zdjęcia…
Aktualności, Wypowiedzi uczestników, Odpowiedzialni za spotkania, Terminy Spotkań (możliwość rezerwacji on–line) — zawartość tych miejsc jest oczywista.
Nieco większe oczekiwania miałem wobec kolejnych działów: Małżeństwa w kryzysie, Małżeństwa bezdzietne, Małżeństwa niesakramentalne, Wieczory dla zakochanych. Oczekiwałem czegoś więcej ponad kilkuzdaniową zachętę do wybrania akurat danej formy rekolekcji. Cóż — w tym aspekcie zawiodłem się nieco…
Warto jednak podkreślić – to miejsce możemy śmiało polecić małżeństwom, które gdzieś tam w drodze do Boga pogubiły się nieco. Propozycja uzdrowienia wzajemnych relacji obejmująca również poprawę relacji z Bogiem zdaje się w takim momencie jak najbardziej na miejscu. A mnogość terminów i różnorodność lokalizacji powoduje, że nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej formy we właściwym czasie i miejscu.