Posłuszeństwo

(221 -maj -czerwiec2018)

z cyklu "Biblioteczka"

Żyć wolniej

Dorota Czyżewska-Misztal

Kto z nas nie chciałby obudzić się rano i nie musieć gonić w myślach za kilkoma rzeczami na raz i organizować sobie dnia, aby punkt po punkcie zrealizować długą listę zadań do wykonania danego dnia? Mi przynajmniej taki stan marzył się już nie raz po przebudzeniu. 

Książka „Wolniejsze życie” jest poradnikiem mającym choć częściowo dopomóc w dobrym zarządzaniu własnym czasem każdego dnia i dostrzeżeniu rzeczy najważniejszych w naszym życiu. Autorka proponuje konkretne nawyki, których wyrobienie pomoże w zachowaniu równowagi między życiem rodzinnym i zawodowym, w uwolnieniu się od potrzeby bycia perfekcyjnym pod każdym względem i w rozpoczęciu delektowania się teraźniejszością. Na końcu każdego z dziewięciu rozdziałów znajduje się codzienna deklaracja wolniejszego życia odnosząca się do konkretnego nawyku do wyrobienia oraz wyrabiacz nawyków wolniejszego życia – lista konkretnych działań/postanowień, które możemy podjąć każdego dnia.

Autorka jest prywatnie żoną i matką dwóch córek oraz prowadzi bloga oraz szkolenia pokazujące, jak żyć bez stresu. Zaletą książki napisanej bardzo przystępnym językiem jest wielokrotne odwoływanie się autorki do przykładów z własnego życia, w tym zwłaszcza do historii opisujących jej relacje z córkami. Historie te na długo pozostają w pamięci. Zachęcam do lektury i do zastosowania przeczytanych sugestii w praktyce.